Coca-Cola Cup: Poznáme majstrov Slovenska a štyroch postupujúcich do SUPERFINÁLE

Autor: Coca-Cola Cup | 3.6.2014 o 13:10 | Karma článku: 1,77 | Prečítané:  728x

Ôsmy ročník futbalového turnaja Coca-Cola Cup pozná na Slovensku svojich víťazov. Šestnásť najlepších tímov bojovalo v Senci o miestenku do ČESKO-SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE, kde budú merať sily s najlepšími českými tímami o trojdenný zájazd do Ríma.

Dievčenský turnaj

Dva gólovo najlepšie dievčenské tímy sa stretli v semifinále. Východ proti  Západu. Trebišov verzus Bratislava. ZŠ Gessayova a ZŠ Gorkého. Ak sa diváci tešili na množstvo gólov v tomto zápase museli byť sklamaní, keďže zápas vyústil do penaltového rozstrelu. Aj napriek zaváhaniu si dievčatá zo ZŠ Gorkého udržali chladnú hlavu a nakoniec zvíťazili 3:2. V druhom semifinále sme tiež nevideli v prvom polčase gól. Avšak krátko po zmene strán sa presadili hráčky zo ZŠ Štiavnik a víťazstvo a tým pádom aj postup do finále si poistili ešte jedným gólov a zvíťazili 2:0 nad žiačkami zo ZŠ Vrbové.

V zápase o tretie miesto sme videli viacero pekných šancí. Trestuhodne zahodila v úvode duelu Vanesa Milková, ktorá prestrelila prázdnu bránu. O pár minút na to odpovedala Andrea Bogorová, ktorá krásnou strelou prelobovala brankárku a posunula Bratislavčanky do vedenia. Vanesa však už v 26. minúte mierila presne a brankárka sa lopty len dotkla končekmi prstov. Do konca zápasu sme už gól nevideli a tak aj po tomto meraní síl prišli na rad penalty. Zaujímavosťou je, že obe strelkyne si vzali brankárske dresy a išli chytať. Prvú sériu kopali obe gólmanky. Z tohto súboja vyšla lepšie Bogorová, keď vymietla pavučinku svojej rivalke. Napodobnila ju Csibová z Bratislavy, ktorá to napálila do pravého horného rohu a možno to bol aj zlomový bod, keďže si nakoniec ZŠ Gessayova pomerom 4:3 vystrieľala bronzovú priečku.

Vo finále oba tímy aj Trebišov aj Štiavnik nastúpili veľmi opatrne a v prvom polčase fanúšikova nevideli ani veľkú šancu a ani gól. V druhom polčase síce oba kolektívy zmobilizovali svoje sily, ale ani to nestačilo na to, aby sme videli gól v riadnom hracom čase. A tak aj v poslednom dievčenskom súboji  tohto ročníka rozhodovali o medailách až penalty. Trebišov opäť svoju prvú šancu nepremenil a už sa črtala zmena na tróne víťaziek. To by však Džanajová nemohla prekopnúť. A tak si Trebišov so štyrmi presnými zásahmi zabezpečil majstrovský titul, keď na penalty zdolali súperky zo Štiavnika 4:2: „Atmosféra finále bola skvelá. Baby aj chalani povzbudzovali veľmi dobre. Snažili sme sa dať gól, aby zasa nerozhodovali penalty. To sa nám však nepodarilo, keďže súperky boli veľmi dobré. O to viac sa však tešíme z titulu a zo zlatého hetriku,“ vyznala sa po prebratí pohára šampiónov Petra Bereščíková. Trénerské duo Uporský, Migaš bolo na svoj tím patrične hrdé. Cyril Migaš ale poukázal, že tohto roku sa triumf nerodil ľahko: „Vyhralo podľa mňa trošku šťastnejšie družstvo pretože penalty sú vždy lotéria. Bolo vidno, že dievčatá už veľmi nevládali, keďže v nohách mali tretí zápas. Niektoré dievčatá hrali so sebazaprením, ale za celý turnaj si myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili.“ Martin Uporský hovorí, že sa majstrovského trónu len tak ľahko nechystajú vzdať: „Vzhľadom na to, že nám v tíme skončili štyri dievčatá, ktoré odišli na stredné školy sme sa obávali tohto ročníka. Nakoniec sa nám, ale podarilo obhájiť ten tretí titul za sebou. Ak by som sa, ale v mysli vrátil o pár týždňov naspäť tak sme to vôbec nemali ľahké. Na východe totižto rastú veľmi kvalitné futbalistky či už v Michaľanoch alebo Spišskej Novej Vsi. Myslím si, že nové tváre  v našom tíme nabrali dostatok skúsenosti a o rok budeme zasa silnejší. Urobíme všetko preto, aby sme ukázali, že to s futbalom vieme aj v ČESKO-SLOVENSKOM SUPERFINÁLE.“

Chlapčenský turnaj

Chlapčenská časť priniesla veľmi vyrovnané semifinálové duely. Aj keď to spočiatku vyzeralo na triumf Trnavčanov, ktorí nasúkali Nitre dva góly už v prvom polčase. Chlapci spod Zobora sa nevzdali a otočili na 2:2. O postupujúcom rozhodli až nariadené penalty. Všetkých päť premenila ZŠ K.Marchu z Trnavy, čím si zabezpečili miestenku vo finále. V druhom semifinálovom stretnutí bolo všetko otvorené až do posledných sekúnd, kedy ZŠ Klačno posunul do finále Bobček.

O bronzovú medailu súperili Michalovce s Nitrou. Už v šiestej minúte mal šancu veľkú šancu otvoriť skóre z nariadeného pokutového kopu Martin Bednár z Michaloviec, ale nevyužil ju. Celeng z Nitry si svoju šancu skórovať nenechal ujsť a cez pol ihriska dopravil loptu až do brány. Avšak aj Bednárovi sa pár sekúnd pred koncom prvého polčasu podarilo skórovať a napravil tak chybu zo zle kopnutej penalty. V druhom polčase sa nechytateľnou strelou predviedol Matuščák zo ZŠ Okružná Michalovce, ale ani to hráčov spod Zobora nezlomilo a rýchlym protiútokom vyrovnal Frederik Domasta. A tak ako u dievčat, tak aj u chlapcov o bronzovej medaile rozhodovali až penalty. V tých presne mierili Zemplínčania, zvíťazili 4:2 a získali bronzové medaily.

Ružomberčania s Trnavčanmi sa mohli vo finále cítiť ako v Lige majstrov, veď na zápas dozerali aj bránkoví rozhodcovia. S úvodnou nebezpečnou štandardkou si brankár Ružomberčanov ešte poradil, ale deväť minút na to mu už Simon Drobný nič nedaroval a pripísal si do štatistiky ďalší gól. Tím Trnavčanov mal v prvom polčase ešte viacero šancí, ale už žiadnu z nich nepremenil. Po zmene strán sa Liptákom nepodarila akcia a dali si vlastný gól. V poslednej minúte nariadenú penaltu nepremenil Jakub Kudlička a tak mohla naplno vypuknúť trnavská radosť: „Vedel som, že vyhráme aj keď Ružomberok mal dobré skóre zo skupiny. Verili sme si, že to uhráme a keď sme dali gól, už sme šancu nepustili,“ povedal bezprostredne po zápas tretí najúspešnejší strelec turnaja Simon Drobný. Spokojný bol aj najlepší hráč Trnavčanov , ktorý ale pre zranenie nemohol vo finálových zápasoch nastúpiť: „Som rád, že sme vyhrali tento turnaj vďaka silnému kolektívu. Teším sa, že to chalani zvládli a som rád, že v Čechách v superfinále mi už zranenie nebude brániť nastúpiť, aby som sa spolu s tímom pobil o miestenku do Ríma,“ dodal Lukáš Baláž.

ČESKO-SLOVENSKÉ SUPERFINÁLE sa uskutoční 17. júna 2014 v Kroměříži, kde si vzájomne zmeria sily 8 najlepších školských tímov zo Slovenska a Českej republiky. Na víťazov v chlapčenskom a dievčenskom turnaji potom čaká lukratívna odmena v podobe trojdňového tréningového kempu v Ríme s brazílskymi trénermi. Okrem SUPERFINÁLE podčiarkuje medzinárodný význam celej akcie aj ďalšia novinka a to je návrat k originálnemu názvu Coca-Cola Cup namiesto doterajšieho Školského pohára. Reprezentovať Slovensko budú: ZŠ Gorkého Trebišov, ZŠ s MŠ Štiavnik, ZŠ s MŠ K. Mahra Trnava a ZŠ Klačno Ružomberok. Držíme palce!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok